Sestdien, 15. aprīlī, Hanzas peronā norisinājās AS "Latvenergo" rīkotais FIZMIX Latvijas Fizikas festivāls. Pasākuma laikā interesantā un praktiskā veidā skolēniem tika parādīta fizikas un citu eksakto mācību priekšmetu aizraujošā puse, kā arī "FIZMIX eksperimenta" lielajā izaicinājumā novērtēti talantīgākie skolēni Latvijā.

Festivālā jauniešus iedvesmoja un ar savu pieredzi dalījās arī NELL programmas dalībnieki Fēliks Zajecs un Romāns Oļekšijs. Viņi arī uzdeva jautājumus konkursa dalībniekiem.

Vairāk par Fēliksa un Romāna pieredzi, kā arī par viņu skatījumu uz enerģētikas attīstības jautājumiem iespējams uzzināt rakstos:

"FIZMIX eksperiments" ir skolēnu erudīcijas konkurss, kurā jau 28. reizi tika pulcētas komandas no Latvijas skolu 8. un 9. klasēm. Konkursa mēŗkis ir ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa "FIZMIX Eksperiments" palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var uzzināt www.fizmix.lv/eksperiments.

FIZMIX_150423-53.jpg

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes.