Nākotnes enerģētikas līderi Latvijā ir Pasaules Enerģijas padomes Latvijas Nacionālās komitejas iniciētā kompetences stiprināšanas programma.

Iepazīsties ar komandu šeit

Mērķis

Programmas mērķis ir veidot tiltu starp esošajiem un topošajiem enerģētikas līderiem iedvesmot dažādu jomu jaunos profesionāļus risināt nākotnes enerģētikas izaicinājumus informēt sabiedrību par enerģijas nozīmi stiprināt Latvijas pozīcijas un atpazīstamību pasaulē

Programmā var pieteikties jaunieši vecumā līdz 32 gadiem, apliecinot savu entuziasmu risināt nākotnes enerģētikas izaicinājumus. Šī iemesla dēļ programmā tiek aicināti dažādu jomu jaunieši (ne tikai enerģētikas), kas izprot nākotnes enerģētikas vajadzības no viena vai cita skatu punkta.

Enerģija nodrošina ekonomiskās un sociālās dzīves asinsriti, tā ir neatņemams attīstības stūrakmens.

Ilgtspējīga, droša, daudzveidīga, konkurētspējīga, pieejama ikvienam jebkurā brīdī, tāda, kas neapdraud dabas resursus un apkārtējo vidi?

Tieši šādu enerģiju aizvien neatlaidīgāk pieprasa gan klimata zinātnieki, gan sabiedrība, jo energoresursu patēriņam ir potenciāls sniegt vislielāko ieguldījumu cilvēces un visas planētas ilgtspējā.

Mūsdienu vajadzībām atbilstošu enerģētiku var veidot tikai aizrautīga, zinoša, daudzpusīga komanda, kurā jābūt pārstāvētiem dažādu nozaru speciālistiem.

Nenoliedzami, nākotnes enerģija atkarīga no enerģētiķiem un inženieriem, kas attīsta tehnoloģijas, taču tikpat vajadzīgi ir arī IT speciālisti un ekonomisti, vides speciālisti, juristi, komunikācijas speciālisti un politikas veidotāji, personāla un izglītības speciālisti, kā arī ģeopolitikas speciālisti, kuriem būs jābruģē ceļš globālajai un reģionālajai sadarbībai enerģētikā.

Aicinājumu līdzdarboties enerģētikas attīstībā var izjust arī daudzu citu profesiju pārstāvji.

Ko iegūst nākotnes enerģētikas līderi?

  • aktuālās informācijas apmaiņa,
  • kopdarbs projektos,
  • professional publications with a diverse team and advice and support from experienced industry professionals.
  • paust savas idejas un viedokli par nozares attīstību un tikt uzklausītam,
  • iegūt jaunu pieredzi un zināšanas ārpus Latvijas,
  • veicināt to sekmīgu ieviešanu Latvijā
  • Latvijā gūtās zināšanas un kompetenci popularizēt ārvalstīs

Dalība NELL sniedz iespēju iepazīt enerģētikas sabiedrību, kā arī sniedz potenciālu karjeras izaugsmei.Tā ir arī iespēja vienlaicīig uzrunāt dažādas enerģētiķu sabiedrības paudzes, kuras arī ir ieinteresētas dzirdēt jauno profesionāļu balsis un pamana jaunas tendences nozarē.

Dalība starptautiskās aktivitātes: FEL-100, sadarbība ar līdzīgām citu valstu nacionālo enerģijas līderu programmām (kopīgi projekti, pieredzes apmaiņa).

Aktīvākie dalībnieki tiek apbalvoti. Programmas noslēgumā dalībnieki saņem apliecinājumu par dalību ar veikto aktivitāšu aprakstu, rekomendācijas vēstuli no Pasaules Enerģijas padomes Latvijas Nacionālās komitejas.

Latvijas Nacionālā komiteja Pasaules Enerģētikas padomei

Pasaules Enerģētikas padomes Latvijas Nacionālā komiteja (PEP LNK) ir Pasaules Enerģētikas padomes Latvijas biedru komiteja.

PEP LNK organizē Latvijas dalību PEP aktivitātēs, piedalās PEP organizētajos starptautiskos enerģētikas projektos, kā arī popularizē un izplata informāciju par PEP.

iepazīsties ar PEP LNK Valdi šeit

Kā kļūt par nākotnes enerģētikas līderi Latvijā?

Ja esi vecumā no 19 līdz 32 gadiem, tev ir vismaz 3 gadu darba vai studiju pieredze ar enerģētiku saistītā jomā un vari apliecināt savu vēlmi darboties enerģētikas jomā, savu CV un motivācijas vēstuli sūti uz info@nell.lv.

Tie dalībnieki, kas aktīvi darbojas un izpilda programmas nosacījumus, pēc ikgadējā novērtējuma var saglabāt vietu programmā līdz trim gadiem. Ik gadu pievienoties NELL programmai tiek aicināti jauni dalībnieki, lai aizvietotu mazāk aktīvos.

* Dalībnieku uzņemšana notiek vienreiz gadā, rudenī.

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes.