Vadības Komanda

Olga Bogdanova
Dr.oec., NELL vadības grupas priekšsēdētaja
- AS "Augstsprieguma tīkls" padomes priekšsēdētāja vietniece
- Latvijas universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes asociētā profesore
- Latvijas Republikas Finanšu ministrijas Nodokļu administrēšanas un sabiedrības interešu politiku departamenta direktore
- Pasaules Enerģijas padomes Izpētes komitejas locekle, Pasaules Enerģētikas padomes eksperte un Latvijas Zinātnes padomes eksperte
- Nākotnes enerģijas līderu FEL-100 programmas absolvente (2018–2021.g.)
- 35 zinātnisko publikāciju autore, 3 monogrāfiju par ekonomikas un enerģētikas jautājumiem līdzautore.

Aļona Boloņina
Mg.sc.ing, NELL vadības grupas locekle
- AS “Latvenergo” Vides pārvaldības daļas vadītāja
- Eurelectric Vides aizsardzības darba grupas locekle
- VGB Tehniskās komitejas “Vide” locekļa vietniece
- Pasaules Enerģijas padomes Nākotnes Enerģētikas līderu programmas (FEL-100) absolvente (2017–2019.g.)
- 4 zinātnisko publikāciju autore

Gunārs Valdmanis
Mg.sc.ing, NELL vadības grupas loceklis
- Latvijas Elektroenerģētiķu un energobūvnieku asociācijas izpilddirektors
- Rīgas Tehniskās universitātes Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes pētnieks
- Pasaules Enerģijas padomes Latvijas Nacionālās komitejas padomes loceklis
- 4 zinātnisko publikāciju autors
- Vairāku grāmatu par ekonomikas, ārpolitikas un drošības jautājumiem līdzautors

Edgars Groza
Mg. Sc. Ing, Nell vadības grupas loceklis
- AS Latvenergo Vēja parku attīstības vadītājs
- Pasaules enerģētikas padomes Nākotnes enerģētikas līderi programmas
- FEL-100 dalībnieks
- 6 zinātnisko publikāciju autors
Programmas dalībnieki

Nikita Gorbatko
AS "Latvenergo" Vecākais projektu vadītājs Baltijas Elektrotransporta Uzlādes Funkcija, SIA Adventum Tech dibinātājs
Tehnoloģiju uzņēmējs un AS "Latvenergo" vecākais projektu vadītājs.
Adventum Tech dibinātājs un uzņēmuma vadītājs. Adventum Tech koncentrējas uz inovatīvu sensoru projektēšanu, ražošanu un ieviešanu būvniecības, rūpnieciskās ražošanas un alternatīvās enerģijas nozarē. Pēdējos 2 gadus esmu bijis iesaistīts nacionālā elektromobiļu uzlādes tīkla Elektrum Drive attīstībā.
Startup uzņēmēja pieredze - 6 gadi.
Tehniskā un komerciālā būvniecības pieredze - 12 gadi.
Pieredze enerģētikā - 2 gadi.

Santa Zāģere-Tihova
AS "Augstsprieguma tīkls" Projektu vadītāja Balansa plānošanas dienestā.
Pēdējos desmit gadus strādāju enerģētikas nozarē, izprotot kā darbojas elektroenerģijas tirgus, sadale un pārvade. Strādājot AS “Latvenergo” iemācījos kā sarežģītas lietas pasniegt saprotamā veidā gan klientiem, gan darbiniekiem, vadot apmācības par to, kā darbojas elektroenerģijas tirgus, kāda loma ir biržai, tirgotājam, ražotājam un sadalei. Tagad savas zināšanas attīstu AS “Augstsprieguma tīkls”, kur pamatā nodarbojos ar elektroenerģijas tirgus attīstības un integrācijas jautājumiem, piedaloties attiecīgu Eiropas institūciju, tostarp ENTSO-E, visu Eiropas PSO, Baltijas reģionālo, AST un citu starptautisko projektu darba grupu darbā. Uzskatu, ka tikai mainot mūsu pieeju dabas kapitāla izmantošanai, mēs varēsim nodrošināt patiesi ilgtspējīgu nākotni un dzīvojamu dzīvi nākamajām paaudzēm.

Rūdolfs Spridzāns
AS ''Sadales tīkls'' Tīkla attīstības funkcijas projektu vadītājs
Pēdējo divu gadu laikā enerģētikas nozare Latvijā piedzīvo būtiskas pārmaiņas, tā ir kļuvusi par ļoti dinamisku nozari- 2022. gadā notika strauja mikroģenerācijas attīstība un līdz ar augstām enerģijas cenām pieaug sabiedrības izpratne par energoefektivitātes pasākumu nepieciešamību ikvienā nozarē un katra dzīvē.
Ikdienā nodarbojos ar elektrotīkla investīciju un pieslēgumu plānošanas koordinēšanu, un esmu drošs, ka turpmākajos gados enerģētikas sektors turpinās pieredzēt lielas izmaiņas- izkliedētās enerģijas pieaugums, elektromobilitātes attīstība, energoefektivitātes pieaugums un izpratne par to. Nākotnē šādos plašas elektrifikācijas apstākļos, daudz augstāku nozīmi iegūs sistēmas operatoru spēja maksimāli izmantot jau esošo infrastruktūru pieslēgumu realizācijai, vienlaikus nodrošinot augstu elektroapgādes drošumu.

Kristīne Eglīte
AS "Latvenergo" vēja un saules attīstības projektu vadītāja
Latvijai un Eiropas Savienībai kopumā ir ļoti ambiciozi klimata mērķi, kur ļoti būtiska joma ir tieši elektriikācijai un atjaunīgās enerģijas ražošanai un izmantošanai. Pārejai uz atjaunīgajiem energoresursiem ir jābūt straujai, taču pārdomātai un jābūt salāgotai ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas un Eiropas līmenī. Izšķiroša nozīme ražošanas jaudu kāpināšanā ir jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, uzkrājēju un ūdenņraža tehnoloģijai kā arī pārvades operatori spējai izmantot jau esošo infrastruktūru un attīstīt to. NELL programma dod iespēju dažādu ar enerģētikas jomu saistītiem speciālistiem izmatot šo kā platformu saziņai kā arī izstrādāt jaunus rīkus un risinājumus enerģētikas izaicinājumu risināšanā.

Kārlis Baltputnis
RTU Enerģētikas institūta vadošais pētnieks
Kopš 2015. gada strādāju Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas institūtā; sākotnēji zinātniskā asistenta un pēcāk pētnieka amatā, bet pēc zinātņu doktora grāda iegūšanas – kā vadošais pētnieks. Mana zinātniskā darbība pēdējo septiņu gadu garumā bijusi cieši saistīta ar enerģētikas nozares attīstību.
Manu pētījumu galvenie virzieni ir enerģijas akumulācija, pieprasījuma reakcija un elastība, elektroenerģijas izstrādes optimizācija, energosistēmas balansēšana un tās attīstības modelēšana. Tomēr pēdējos gados priekšplānā ir izvirzījušies ar elektroenerģijas tirgus problemātiku saistīti jautājumi – jaunu lomu (piemēram, agregatoru) iekļaušana tirgus modelī, jaunu energosistēmas palīgpakalpojumu tirgu attīstība (piemēram, pārslodzes vadībai un balansēšanai), kā arī dažādu faktoru ietekmes uz tirgus cenu novērtēšana.

Zanda Jansone
Valdes locekle, Inspicēšanas daļas vadītāja SIA "LBRA"
No 2014. līdz 2019. gadam strādāju vides konsultāciju jomā, realizējot dažādus enerģētikas projektus, bet no 2018. gada vadu energoefektivitātes un inspicēšanas uzņēmumu SIA "LBRA". Augstākā izglītība vides inženierzinātnē iegūta Rīgas Tehniskajā universitātē un Viļņas Gedimina Tehniskajā universitātē. Ikdienas darba pienākumos veicam uzņēmumu energoauditus dažāda veida ražošanas uzņēmumiem, t.sk., inspicēšanu koģenerācijas stacijām un citām enerģijas ražošanas būvēm, detalizēti apskatot enerģijas lietošanu un energoefektivitātes uzlabošanas pasākumus. Manos ieskatos, enerģijas patēriņa efektīva izmantošana un enerģijas ražošana, viennozīmīgi attiecināma arī uz uzņēmumu energoefektivitātes uzlabošanu, nodrošinot zaļā kursa ievērošanu.

Karīna Viskuba
AS “Latvenergo” Enerģijas vairumtirdzniecības funkcijas tirdzniecības analītiķe
Esmu ieguvusi augstāko izglītību finanšu jomā un iegūtās zināšanas lietoju, strādājot par tirdzniecības analītiķi enerģētikas nozarē. Savā darba ikdienā analizēju energoproduktu tirgus tendences un to ietekmējošos faktorus, lai sekmētu portfeļu vadību, kā arī veicu dažādu tirgus apstākļu izvērtēšanu pēc tirdzniecības portfeļu pozīcijām. Lepojos, ka strādāju spēcīgāko nozares speciālistu komandā. Dzīves moto: gribi sasniegt mērķi – ņem un dari.

Edgars Smiltāns
AS “Conexus Baltic Grid” Korporatīvās stratēģijas daļas projektu vadītājs
Eiropas Savienības tuvākajām desmitgadēm izvirzītie klimata mērķi ir ļoti ambiciozi un būtiski mainīs enerģētikas industriju visā Eiropā. Man kā jaunam enerģētikas profesionālim ir ļoti svarīgi, kāda enerģētikas industrija izskatīsies nākotnē. Tai noteikti jābūt ilgtspējīgai, drošai un dabai draudzīgai, bet arī pieejamai sabiedrībai par konkurētspējīgu cenu. Manuprāt, nodrošināt enerģijas cenas pieejamību būs vislielākais izaicinājums. Visbūtiskākās pārmaiņas sagaida tieši fosilās enerģijas nozares, tāpēc man, pārstāvot vienu no tām, jau šodien ir jāpalīdz AS “Conexus Baltic Grid” gatavoties zaļo gāzu ievadei un transportēšanai metāna infrastruktūrā.

Edvarts Daniels Emersons
ES stratēģijas Baltijas jūras reģionam politikas jomas “Enerģētika” koordinators
Mēs visi jau esam sapratuši, ka zaļais kurss noteiks to, kā dzīvosim turpmāk, lai sasniegtu tik ļoti nepieciešamo klimata neitralitāti. Manuprāt, daudzi gan vēl neapzinās, ka šī ir lieliska iespēja, lai attīstītu jaunas idejas, produktus un servisus, kuru izmantošana tiešā veidā palīdzēs mums katram pielikt soli tuvāk labākai nākotnei. Pabeidzis studijas RTU Rīgas Biznesa skolā un RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūtā, esmu sapratis, ka pastāv vēl tik daudz neizmēģinātu biznesa modeļu un tehnoloģiju, kas palielinātu gan mūsu iekšzemes kopproduktu, gan rādītu piemēru pārējiem Eiropas biedriem, kā inovācijas un uzdrīkstēšanās iet roku rokā ar mūsu mērķiem.

Egons Rozenfelds
AS “Conexus Baltic Grid” Tehniskās attīstības un investīciju departamenta Projektu vadības biroja projektu vadītājs
Savas pamatzināšanas enerģētikas nozarē esmu guvis, absolvējot Gubkina Krievijas Valsts naftas un gāzes universitāti, un turpinu tās izmantot uzņēmuma AS “Conexus Baltic Grid” investīciju projektu īstenošanā. Mana darba ikdiena ir cieši saistīta ar fosilās enerģijas nozares attīstību, un esmu pārliecināts, ka arī šī veida enerģija var būt dabai draudzīga. Ņemot vērā Eiropas Savienības zaļo kursu, enerģētikas nozarei ir jāattīstās un jāatbilst nākotnes standartiem. Enerģijai jābūt ne tikai dabai draudzīgai, bet arī ilgtspējīgai, drošai un pieejamai ikvienam. Kopā ar NELL programmas dalībniekiem strādāsim pie tā, lai atrisinātu nākotnes enerģētikas izaicinājumus.

Fēlikss Zajecs
AS “Latvenergo” Elektrotransporta uzlādes tīkla funkcijas projektu vadītājs
Elektromobilitāte? Jā! Arvien plašāka sabiedrības daļa sāk saskarties ar šo vārdu, saistot to ar transportu nākotnē, energoefektivitāti un augstāku dzīves kvalitāti. Mans vārds ir Fēlikss, un varu būt jūsu gids ikdienas pārvietošanās transformācijā. Esmu sertificēts elektroietaišu izbūves darbu vadītājs un elektrotransporta uzlādes infrastruktūras izveides eksperts. Mana bagātīgā, daudzpusīgā un praktiskā pieredze inženierkomunikāciju un moderno tehnoloģiju izbūvē mijas ar akadēmiskiem sasniegumiem enerģētikas un elektrotehnikas maģistrantūrā un biznesa sākšanā un vadīšanā. Vairākus gadus tieši un netieši esmu iesaistīts Latvijas elektromobilitātes izveidē un attīstībā.

Romāns Oļekšijs
AS “Latvenergo” TEC tehniskās daļas vecākais elektroinženieris, pētnieka asistents RTU
Kopš 2014. gada strādāju termoelektrostacijās elektrotehniskajā jomā. Pārstāvu AS “Latvenergo” starptautisko organizāciju Eurelectric un VGB darba grupās. Regulāri piedalos LEK pārskatīšanas darba grupās. 2021. gadā par vienu no saviem pētījumiem ieguvu VGB Inovāciju balvu. Uzskatu, ka tuvākā desmitgade būs izaicinājumu laiks, tehnoloģijas un izmantotās metodes mainīsies un attīstīsies, nemainīga paliks tikai elektrība, kas nodrošinās visātrāko enerģijas transportēšanu.

Raimonda Kursīte
Schneider Electric Ltd. elektrosistēmu mārketinga vadītāja
Jau ilgstoši strādāju un arī izglītību esmu ieguvusi enerģētikas nozarē, ticot, ka tas ir gan sabiedrības labklājības, gan tehnoloģiju attīstības pamats. Lielāko daļu savas profesionālās dzīves esmu Schneider Electric sastāvā. Pašlaik dzīvoju Lielbritānijā, kur uzņēmumam ir liela slēgiekārtu rūpnīca, esmu šo produktu attīstības vadītāja un atbildu par mārketingu un stratēģiju. Strādāju arī ar mūsu sistēmu un programmatūras piedāvājumu (ADMS, Asset management, Microgrid management u. c.). Aizrautīgi sekoju inovācijām enerģētikas nozarē un perspektīvām, ko tās paver gan ilgtspējības, gan digitalizācijas jomā, un ar laiku ceru sniegt arī savu pienesumu nozares izaugsmei Latvijā.

Haralds Millers
AS “Latvenergo” Produktu attīstības un vadības daļas produktu vadītājs
Enerģētikas sektors cieši korelē ar pārējo tautsaimniecību, un pie straujā investīciju pieauguma šajā sektorā lēmumiem, kurus pieņem politikas virzītāji, investori un citas iesaistītās puses, ir jābūt pārdomātiem. Tieši straujais investīciju pieaugums enerģētikas sektorā ļauj veikt pētniecību un attīstīt tehnoloģijas, kuras vēl pirms pāris gadiem liktos futūristiskas, kas, savukārt, nozīmē, ka arī šī brīža vadītāji un līderi bieži saskaras ar situācijām biznesā, politikas izstrādē, kas ir jaunums viņiem pašiem. Uzskatu, ka šī programma, kurā jaunie enerģētikas profesionāļi satiekas ar esošajiem vadītājiem un līderiem un apmainās pieredzē un idejās, ļaus nonākt pie daudz pārdomātākiem lēmumiem, kas būtu pateicīgi ne tikai uzņēmējiem, bet arī sabiedrībai kopumā.

Otto Krickis
AS “Latvenergo” TEC tehniskās daļas vecākais siltumenerģētikas un siltumtehnikas inženieris
Jau vairāk nekā 10 gadus strādāju enerģētikas nozarē. Bakalaura profesionālo studiju programmu Rīgas Tehniskajā universitātē apguvu par vienu gadu ātrāk, nekā to paredz oficiālā programma, maģistra studijas pabeidzu ar izcilību, kā arī 2019. gadā ieguvu inženierzinātņu doktora grādu enerģētikas nozarē. Pildot savus profesionālos pienākumus AS “Latvenergo”, vienmēr izmantoju inovatīvu domāšanu darba procesu uzlabošanai un kvalitatīvu rezultātu sasniegšanai. Ikdienas profesionālais darbs galvenokārt ir saistīts ar TEC-1 un TEC-2 pamatiekārtu tehniskā stāvokļa kontroli, iekārtu izbūves, atjaunošanas vai pārbūves būvprojektu tehnoloģisko ekspertīzi, jaunu inovatīvo tehnisko risinājumu integrāciju ražošanas procesu pilnveidei un turpmākai attīstībai, kā arī VGB tehniskās asociācijas darba grupas ietvaros sekmēju AS “Latvenergo” starptautisko sadarbību ar vadošām Eiropas enerģētikas nozares kompānijām.
2021./2022. gada dalībnieki

Anrijs Tukulis
AS “Latvenergo” Energoefektivitātes daļas projektu vadītājs
Mana līdzšinējā pieredze enerģētikas nozarē saistās vairāk nekā ar piecu gadu darbu AS “Latvenergo”. Ikdienā strādāju “Elektrum” Energoefektivitātes centrā, kur vadu projektus par energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem, kā arī izglītoju uzņēmumu pārstāvjus par pieejamajiem ilgtspējīgajiem risinājumiem. Pārstāvu Latviju Eurelectric Energoefektivitātes un elektrifikācijas darba grupā. Maģistra grādu esmu ieguvis vides inženierzinātnē Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un Viļņas Ģedimina tehniskajā universitātē. Šobrīd zināšanas papildinu doktorantūras studijās. Esmu atvērts izaicinājumiem un labprāt strādāju, lai veidotu enerģētikas nozari ilgtspējīgu un mūsdienu vajadzībām atbilstošu.

Inese Karpoviča
Latvijas Republikas Ekonomikas ministrijas Enerģijas tirgus un infrastruktūras departamenta vecākā eksperte
Enerģētika mani ir aizrāvusi ar savu dinamisko, izaicinājumiem bagāto un strauji mainīgo vidi, kas pieprasa pastāvīgu kompetences paaugstināšanu, kā arī domāt vienu soli uz priekšu. Studējot maģistrantūrā politikas zinātni un īpaši pievēršoties enerģētikas politikai, atklāju, cik spēcīgs un vienlaikus politiski jutīgs instruments spēj būt enerģētika reģionālā un globālā spēka līdzsvaram. Enerģētika savā ziņā var tikt uzskatīta par būtisku sastāvdaļu plašākas reģionālās sadarbības veicināšanā, radot ekonomiskās iespējas labklājībai un izaugsmei. Lai gan mans darbs galvenokārt ir saistīts ar dabasgāzes tirgus un infrastruktūras jautājumiem, daļu no nostrādātā laika minētajā pozīcijā esmu veltījusi elektroenerģijas tirgus un infrastruktūras jautājumiem. Pieredze šajās abās nozarēs ļauj daudz plašāk paraudzīties un izprast to savstarpējo korelāciju un nozīmīgumu energoapgādes drošībā un enerģētikas infrastruktūras integrācijā.

Kārlis Gičevskis
AS “Latvenergo” Izpētes un attīstības funkcijas projektu vadītājs
Enerģētikai ir dažādas šķautnes: elektrotīklu attīstība, gāzes apgāde, atjaunīgie energoresursi, ēku siltināšana, elektromobilitāte, ūdeņradis, patēriņa elastība un daudzas citas. Turklāt globālās pandēmijas laikā mūs visus ir skārusi arī globāla energoproduktu piedāvājuma krīze. Enerģētikā saskatu daudzus izaicinājumus un vienlaikus arī to, ka pāreja uz tīrāku un dabai draudzīgāku enerģētiku ir būtiska ne tikai pasaules vai Eiropas, bet arī Latvijas nākotnes biznesa un dzīves kvalitātes sastāvdaļa.

Ksenija Anžinovska
VSIA “Latvijas jūras administrācija” Jūrnieku reģistra Konvencionālās uzraudzības daļas vecākā inspektore
Strādājot uz tirdzniecības kuģiem, kas ir iesaistīti starptautiskajā kuģošanā, par kuģa elektroinženieri, es sapratu, ka arī okeāns – milzīgs un stiprs – prasa saudzību. Jebkurš cilvēks spēj parūpēties par dabas doto, apzināti izvēloties un efektīvi izmantojot enerģijas avotus. Turpinot profesionālās gaitas “Latvijas jūras administrācijā”, piedalos gan topošo, gan aktīvo jūrnieku izglītošanas veicināšanā, tostarp tādos jautājumos kā tradicionālo un alternatīvo enerģijas avotu lietošana jūrniecībā, kuģu energoefektivitātes pārvaldība un jūras vides aizsardzība.

Poļina Grebeša
AS “Latvenergo” Izpētes un attīstības funkcijas plānošanas inženiere
Man patīk nodarboties ar praktiskām un precīzām lietām. Mērķa sasniegšana ir viens no manas dzīves dzinējspēkiem. Izglītība un darbs ir saistīti ar siltumenerģētiku un vides zinātni. Ikdienā pētu efektivitātes un elastīguma uzlabošanas risinājumus termoelektrocentrālēs, izstrādājot metodoloģijas un matemātiskus modeļus, piemēram, siltumakumulācijas sistēmas izveidošana, dūmgāzes ekonomaizera un siltumsūkņa uzstādīšana termoelektrocentrālēs, ūdeņraža pilotprojekts.

Tomass Liepnieks
AS “Sadales tīkls” biznesa attīstības vadītājs
Latvijas enerģētikas sektors ir lielu pārmaiņu priekšā, un tas ir ne vien izaicinājums, bet arī liela iespēja dzīvot vēl atbildīgāk pret vidi, kā arī potenciāli radīt pievienoto vērtību tautsaimniecībai. Pakāpeniska nozares digitalizācija un automatizācija radīs iespēju veicināt Latvijas elektroenerģijas tirgus darbības efektivitāti, kā arī veidos vidi jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanai nākotnē, kur to galvenais lietotājs būs cilvēks. Esmu jauns energoapgādes nozares profesionālis, kura pamatnodarbošanās saistīta ar nozares digitālo risinājumu attīstīšanu un ieviešanu. Šobrīd ikdiena lielā mērā ir saistīta ar Nacionālās elektroenerģijas tirgus datu apmaiņas un uzglabāšanas platformas ieviešanas projektu. Vienlaikus atrodu enerģiju, lai pārstāvētu uzņēmumu “Apvārsnis 2020” projektā OneNet, kā arī piedalītos citās ar nozares digitalizāciju saistītās aktivitātēs.
Kā kļūt par biedru?
Ja esi vecumā no 19 līdz 32 gadiem, tev ir vismaz 3 gadu darba vai studiju pieredze ar enerģētiku saistītā jomā un vari apliecināt savu vēlmi darboties enerģētikas jomā, savu CV un motivācijas vēstuli sūti uz info@nell.lv.
* Dalībnieku uzņemšana notiek vienreiz gadā, rudenī.