Kā cīnīties ar augstajām enerģijas cenām, mīkstināt to ietekmi uz ekonomiku, nodrošināt energoapgādes drošību, vienlaikus sekmīgi pārvaldot šobrīd lavīnveidīgo atjaunojamās enerģijas popularitātes vilni – iespēja risināt šādus jautājumus programmas ietvaros būs ikvienam enerģētikas jaunajam ekspertam.

Pasaules Enerģijas Padomes Latvijas Nacionālās komitejas (PEP LNK) iniciētā programma Pasaules Enerģijas Padomes Nākotnes Enerģētikas līderi Latvijā (NELL) izsludina konkursu līdz 10.oktobrim.

Pirmais NELL darbības gads tika aizvadīts kopā ar 16 lieliskiem jaunajiem enerģētikas nozares profesionāļiem.

Ko programma ir spējusi sasniegt savā pirmajā darbības gadā?

  • Vairākas publikācijas;
  • Dalība starptautiskajās zinātniskajās konferencēs un enerģētikas pasākumos Latvijā un ārzemēs;
  • Vebināri par karjeru enerģētikas nozarē;
  • Sadarbība ar citu valstu jaunajiem enerģētikas līderiem;
  • Enerģētikas jomas uzņēmumu apmeklējumi;
  • Pieredzes apmaiņa un neskaitāmas diskusijas par un ap enerģētiku;
  • Enerģētikas līderu atzinība un iedvesmojoši vārdi.
  • Un, protams, nostiprināta draudzība, sadarbība un profesionālās saites starp lieliskiem nozares profesionāļiem!

Visus šos mērķus programmas organizatori ir iecerējuši turpināt un pārspēt arī nākamajā programmas darbības gadā, papildinot komandu ar jauniem dalībniekiem. Jāuzsver, ka enerģētikas nozarē, līdzīgi kā daudzās citās nozarēs, kas ir saistītas ar eksaktajām zinātnēm un inženierzinātnēm, paaudžu nomaiņa nenorit tik raiti, kā gribētos, un jaunu speciālistu ienākšanai nozarē nereti nepieciešams lielāks iedrošinājums, it īpaši šo speciālistu tālākajai izaugsmei un kļūšanai par līderiem. Šī iemesla dēļ Nākotnes Enerģētikas līderu Programmas mērķis ir turpināt veidot šo tiltu starp esošajiem un topošajiem enerģētikas līderiem, iedrošinot talantīgu un mērķtiecīgu jauno un topošo speciālistu aktīvi iesaistīties enerģētikas jomas attīstībā, iegūstot papildus iespējas personiskajai izaugsmei.

Ko iegūst jaunie speciālisti, piedaloties programmā? Pirmkārt, iespēju tikt uzklausītiem un iespēju savas idejas pārbaudīt diskusijās ar citiem speciālistiem, tostarp arī starptautiskā vidē, kas šobrīd, ņemot vērā kritiskos globālos izaicinājumus, ir īpaši nozīmīgi. Otrkārt – PEP LNK Nākotnes Enerģētikas līderu programma kļūt arī par iespēju papildināt savu pieredzi arī konferencēs un darba grupās arī ārvalstīs un starptautiskā līmenī. Treškārt – nav noslēpums, ka jaunu tehnoloģiju, zināšanu un pieeju ieviešana ir nerimstoši aktuāls jautājums arī Latvijas vadošajiem uzņēmumiem, tāpēc iesaistīšanās programmā un aktuālo globālās enerģētikas programmu izpēte, kā arī diskusijas par to ar pašreizējiem nozares līderiem var kļūt par lielisku pakāpienu jaunā speciālista tālākajā karjeras izaugsmē.

Līdzīgi kā pirmajā programmas darbības gadā, dalībai programmā var pieteikties jaunieši vecumā no 19 līdz 32 gadiem, apliecinot savu entuziasmu risināt nākotnes enerģētikas izaicinājumus. Programmā aicināti pieteikties dažādu jomu jaunieši (ne tikai enerģētikas), kas izprot nākotnes enerģētikas vajadzības no viena vai cita skatu punkta.

Pasaules Enerģijas padome ir viena no pasaulē vecākajām starptautiskajām organizācijām enerģētikas jomā, kura savu uzsāka 1923.gadā, un kurā ir pārstāvētas 89 pasaules valstis. Pasaules Enerģijas Padomes Latvijas Nacionālajā komitejā ir pārstāvēti Latvijas enerģētikas nozares vadošie uzņēmumi – AS “Latvenergo”, AS “Augstsprieguma tīkls”, AS “Rīgas Siltums”, AS “Conexus Baltic Grid”, AS “Latvijas Gāze”, AS “Gaso” Papildus komitejā ir pārstāvēta arī Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Zinātņu akadēmija, kā arī divas enerģētikas nozares nevalstiskās organizācijas – Latvijas Elektroenerģētiķu un Energobūvnieku asociācija un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienība.

Kā kļūt par dalībnieku?

Ja esi vecumā no 19 līdz 32 gadiem, tev ir vismaz 3 gadu darba vai studiju pieredze ar enerģētiku saistītā jomā un vari apliecināt savu vēlmi darboties enerģētikas jomā, savu CV un motivācijas vēstuli sūti uz info@nell.lv, norādot vēstules nosaukumā "NELL 2022/2023".

Seko mums

Mēs izmantojam sīkdatnes, lai sniegtu jums vislabāko lietošanas pieredzi mūsu mājas lapā. Nospiežot “Piekrītu” vai turpinot pārlūka sesiju, jūs apstiprināt, ka piekrītat izmantot sīkdatnes. Jūs varat atcelt savu piekrišanu jebkurā laikā, mainot pārlūka iestatījumus un izdzēšot saglabātās sīkdatnes.